Strona główna » Wpisy Blog

Kolory banerów reklamowych. Jakie barwy najlepiej oddziałują na odbiorców?

Data:
Autor:
Kategoria:
kolory-banerow-reklamowych-jakie-barwy-najlepiej-oddzialuja-na-odbiorcow

Rolą banerów reklamowych jest przyciągnięcie wzroku potencjalnych klientów do firmy. Wykorzystują je firmy z różnych branż, których klienci też się różnią, dlatego nie ma jednej uniwersalnej wskazówki na to, jak zaprojektować i skonstruować skuteczny baner reklamowy. Skuteczność kolorystyki również jest zróżnicowana, o czym opowiemy we wpisie.

Na czym polega efekt black&white w przypadku kasetonów reklamowych?

Data:
Autor:
Kategoria:
na-czym-polega-efekt-blackwhite-w-przypadku-kasetonow-reklamowych

Dobrze widoczny szyld to wizytówka firmy. Wyraźnie wskazuje lokalizację, a w przypadku wielu działalności, jak restauracje, puby, salony kosmetyczne i fryzjerskie, sklepy odzieżowe, stanowi reklamę. Zachęca do odwiedzenia danego miejsca. Litery i kasetony podświetlane z efektem black&white to właśnie rodzaj takiej wizytówki i reklamy. Na czym polega efekt black&white?

Dzieje reklamy zewnętrznej w Polsce i na świecie

Data:
Autor:
Kategoria:
dzieje-reklamy-zewnetrznej-w-polsce-i-na-swiecie

W obecnych czasach reklama zewnętrzna w postaci szyldów, reklam świetlnych, kasetonów reklamowych itd. są dla nas standardem. Historię reklam zewnętrznych kojarzymy najczęściej z pierwszymi plakatami drukowanymi w Europie i Stanach Zjednoczonych, a tymczasem sięga ona początków pierwszych cywilizacji. W naszym wpisie przyjrzymy się bliżej dziejom reklamy zewnętrznej w Polsce i na świecie.

Co zrobić ze zużytymi literami reklamowymi?

Data:
Autor:
Kategoria:
co-zrobic-ze-zuzytymi-literami-reklamowymi

Litery reklamowe umieszczane głównie na fasadach budynków, ale także we wnętrzach, mogą być produkowane z przeróżnych materiałów, dlatego nie ma jednej uniwersalnej wskazówki, co zrobić ze zużytymi literami reklamowymi. Jeśli jednak są to konkretnie litery podświetlane, to niezależnie od tego, z czego są wyprodukowane, powinniśmy je traktować jako elektrośmieci, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczne.

Dlaczego aluminium to dobry materiał do wytwarzania liter reklamowych?

Data:
Autor:
Kategoria:
dlaczego-aluminium-to-dobry-material-do-wytwarzania-liter-reklamowych

Aluminium to w wielu branżach zdecydowanie najczęściej wykorzystywany materiał konstrukcyjny obok stali. W reklamie można z niego tworzyć zarówno większe elementy, jak i ozdobne detale. To kwestia właściwości aluminium, które jest fizycznie wdzięczne pod każdym względem. Charakteryzuje się wytrzymałością, trwałością, estetyką, a do tego można je obrabiać wieloma metodami.

Z jakich elementów składa się konstrukcja typowej reklamy świetlnej?

Data:
Autor:
Kategoria:
z-jakich-elementow-sklada-sie-konstrukcja-typowej-reklamy-swietlnej

Typowe reklamy świetlne to przede wszystkim kasetony świetlne. Mocowane trwale na fasadach budynków wyraźnie znakują dane miejsce w ciągu dnia i nocą. Wskazują wejście do sklepu, banku, kancelarii, czy na przykład gabinetu usługowego, ale też stanowią reklamę – dosłownie. Zachęcają przechodniów do wstępu, odwiedzenia konkretnego punktu. Jak są konstruowane kasetony świetlne?

Ile kosztuje utrzymanie reklam podświetlanych?

Data:
Autor:
Kategoria:
ile-kosztuje-utrzymanie-reklam-podswietlanych

Podświetlane reklamy prezentują się wyjątkowo niezależnie od pory dnia i roku. Wyraźnie informują osoby, które szukają konkretnej siedziby, przyciągają uwagę potencjalnych klientów mijających dane miejsce, ale nie tylko. Tworzą obraz wejścia, a czasem z innymi elementami całego lokalu, czy sklepu, a nawet firmy lub marki, jeśli wizerunek budujemy jako spójną całość. Taka reklama się opłaca […]

Czym charakteryzują się kasetony semaforowe?

Data:
Autor:
Kategoria:
czym-charakteryzuja-sie-kasetony-semaforowe

Kasetony semaforowe to umowna nazwa rodzaju reklamy o konkretnej charakterystyce, choć czasem używa się jej także względem innego typu reklam. W naszym wpisie spróbujemy wywnioskować, skąd właściwie wzięła się ta nazwa i co z założenia charakteryzuje, wyróżnia kasetony semaforowe właśnie. Wbrew pozorom nie będzie to zestaw uproszczonych definicji, a całkiem ciekawa historyjka związana z nazewnictwem.

Jak powstają nadruki na folii monomerycznej?

Data:
Autor:
Kategoria:
jak-powstaja-nadruki-na-folii-monomerycznej

Druk na folii monomerycznej jest stosowany przy wykonywaniu różnych materiałów reklamowych. Aplikowana na płaskie powierzchnie świetnie sprawdza się do tworzenia tablic, szyldów, reklam na elementach karoserii samochodów, czy oznakowań witryn sklepów i punktów usługowych itp. W naszym artykule przyjrzymy się bliżej, jak powstają nadruki na folii monomerycznej i opowiemy więcej o aplikacji folii oraz ich […]

Kroje liter reklamowych. Co jest teraz na czasie?

Data:
Autor:
Kategoria:
kroje-liter-reklamowych-co-jest-teraz-na-czasie

Poza samym tekstem, królową reklamy jest grafika, czy jak w przypadku liter reklamowych — motyw czcionki. Bardzo ważne, by wybrać taki, który nie tylko przyciągnie uwagę potencjalnych klientów, ale i będzie zgodny ze współczesnymi tendencjami. Wraz z rozwojem marketingu, zmieniają się nie tylko metody reklamowe, ale i trendy graficzne. Ilość różnych fontów dostępnych w popularnych […]