Cechy dobrej reklamy

O wizerunek firmy dbają specjaliści od marketingu, pracownie reklamy czy agencje reklamowe. Starają się stworzyć, jak najlepszą reklamę. Branża reklamowa nie jest jednak tak oczywista i logiczna, jak mogłoby się wydawać. Nie ma przepisu na sukces, ale istnieje kilka ogólnych cech, które powinna mieć reklama, aby spotkała się z pozytywnym odbiorem i tym samym przynosiła zyski.

Dostosowana do klienta, polityki firmy i targetu

Dobra reklama nawiązuje do wartości, którymi kieruje się firma, ponieważ niejako ją reprezentuje. Wizerunek marki można budować w różny sposób – przez opiekę w mediach po projektowanie szyldów reklamowych. Nasza firma – pracownia reklamy Logart podchodzi do każdego klienta w sposób indywidualny, dlatego projekty, które tworzymy są, jak najbardziej przemyślane i dostosowane do konkretnych potrzeb. Dodajmy jeszcze, że określenie grupy docelowej jest także ważnym punktem w tworzeniu reklamy, ponieważ pozwoli na wykorzystanie odpowiednich środków artystycznych.

Jasny i zrozumiały przekaz

Reklama powinna cechować się czytelnością. Nie powinno być więc żadnych problemów z jej odczytaniem. Napisy, grafiki czy banery reklamowe muszą budować pozytywny wizerunek firmy i zachęcać do skorzystania z jej usług. Środkiem do tego jest jasny i zrozumiały przekaz, który pozwoli dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców. Jednocześnie powinien być on konkretny i wyrazisty, aby zapadł głęboko w pamięć. Często to właśnie grafika czy element wizualny silniej oddziałuje na klientelę niż słowo. Szczególnie młode pokolenie interpretuje świat poprzez obrazy i taki przekaz działa na nich najmocniej.

Równie ważne detale

Na całość reklamy składają się szczegóły, które muszą być dokładnie przemyślane i dobrze się ze sobą komponować. Dobrze jest, gdy przyciąga nas efektowna czcionka czy miła dla oka kolorystyka. My jako biuro reklamy specjalizujemy się w projektowaniu podświetlanych liter 3D czy wydruków wielkoformatowych, które skutecznie zwracają uwagę odbiorców. Naszej marce zaufało już wiele znanych na rynku firm. Sam obejrzyj napisy i banery reklamowe w Warszawie, które do tej pory stworzyliśmy.

Wróć do bloga