Czy reklama na plandece jest skuteczna?

Plandeka to w przypadku wielu samochodów dostawczych niewykorzystana przestrzeń idealna na reklamę i bez wątpienia warto ją właśnie tak zagospodarować. Dlaczego metoda ta jest skuteczna?

Czym jest reklama na plandece?

Plandeka to płachta materiału najczęściej wykonana z brezentu, która stosowana jest m.in. w transporcie do zabezpieczania skrzyni ładunkowej. Można umieszczać na niej różnego rodzaju grafiki, dzięki którym może pełnią funkcję reklamową. Przy tworzeniu takich ilustracji bardzo ważne jest wyeksponowanie nazwy przedsiębiorstwa tak, aby zainteresowany klient mógł je odnaleźć, przede wszystkim w Internecie i zapoznać się dokładniej z jego ofertą.

Jak wykonuje się reklamę na plandece?

Pierwszym etapem jest projekt graficzny, który poza nazwą przedsiębiorstwa, powinien zawierać jego dane kontaktowe (można odpisać je gdy pojazd jest zaparkowany), a także graficzne odzwierciedlenie tego, czym dana firma się zajmuje. Ciekawym sposobem jest również umieszczenie chwytliwego hasła reklamowego, które dodatkowo będzie przyciągało uwagę. Kolejny etap to wydrukowanie reklamy na plandece, do czego współcześnie służą przede wszystkim drukarki wielkoformatowe, którymi dysponujemy również w naszej firmie. Powstające przy ich użyciu ilustracje są odporne na działanie promieni UV, a także niekorzystne warunki zewnętrzne, dzięki czemu taka reklama jest bardzo trwała.

Jakie są zalety reklam na plandekach?

Powodem, dla którego reklama na plandece jest skuteczna jest to, że gdy pojazd pokonuje wiele kilometrów każdego dnia, z takim sposobem promocji kontakt może mieć setki osób. Atutem jest również fakt, że jest ona zdecydowanie tańsza niż choćby wynajęcie billboardu, którego najem zwłaszcza w dużych miastach jest stosunkowo drogi. Warto zaznaczyć, że reklama na plandece może przynieść szczególnie korzyści zwłaszcza na lokalnym rynku w przypadku niewielkich firm wyspecjalizowanych w konkretnej działalności.

Plandeka umieszczona na samochodzie to znakomity sposób na zareklamowanie przedsiębiorstwa, który jest nie tylko niedrogi, ale również bardzo efektywny.

Wróć do bloga