Czym wyróżniają się kasetony świetlne z napinanym winylem?

Wielkoformatowe kasetony świetlne z napinanym winylem przede wszystkim dają duże możliwości w zakresie tworzenia reklam niezwykle efektywnych, kreatywnych, a jednocześnie funkcjonalnych. Liczne zalety tego rodzaju rozwiązań powodują, że kasetony wykonane w tej technologii są trwałe, odporne i mogą być zastosowane wszędzie tam, gdzie inne rodzaje reklam świetlnych się nie sprawdzą.

Specyfika kasetonów świetlnych z napinanym winylem

Kasetony świetlne z napinanym winylem to jedna ze specjalności naszej firmy. Jest to rodzaj kasetonów wielkoformatowych tworzonych przy użyciu technologii z grafiką drukowaną na winylu. W ten sposób powstają konstrukcje reklamowe, wykazujące wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie różnych czynników atmosferycznych. Zapewniają wyjątkową wytrzymałość i trwałość. Są mocowane na specjalnej konstrukcji, która zapewnia im stosowne wsparcie, wpływając tym samym na bezpieczeństwo.

Winyl to materiał, na którym można umieścić różne grafiki, w tym np. logo, nazwę firmy itp. Odpowiednio opracowany kaseton jest mocowany na specjalnym mechanizmie napinającym tworzywo, a lico wierzchnie pozostaje gładkie, dzięki czemu doskonale nadaje się do celów reklamowych czy reprezentacyjnych. Całość prezentuje się bardzo efektownie pod względem wizualnym.

Istotnym elementem tego rozwiązania jest podświetlenie. Forma oświetlenia dobierana jest adekwatnie do upodobań klienta. Może to być LED, świetlówki lub neon. W ten sposób można dodatkowo wzmocnić przekaz treści prezentowanych na kasetonach lub podnieść ich walory wizualne.

Kasetony świetlne z napinanym winylem znajdują zastosowanie przede wszystkim w sytuacjach, gdy głównym celem jest kreatywne i efektywne wykorzystanie dostępnej powierzchni reklamowej. Chociaż tego typu rozwiązanie stosowane jest przede wszystkim w reklamie wielkoformatowej, istnieje możliwość przygotowania mniejszych formatów, gdy — przykładowo — istnieje konieczność częstej wymiany treści.

Jeśli jesteś zainteresowany kasetonami podświetlanymi z napinanym winylem, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

 

Wróć do bloga