Dlaczego aluminium to dobry materiał do wytwarzania liter reklamowych?

Aluminium to w wielu branżach zdecydowanie najczęściej wykorzystywany materiał konstrukcyjny obok stali. W reklamie można z niego tworzyć zarówno większe elementy, jak i ozdobne detale. To kwestia właściwości aluminium, które jest fizycznie wdzięczne pod każdym względem. Charakteryzuje się wytrzymałością, trwałością, estetyką, a do tego można je obrabiać wieloma metodami.

Aluminium o korzystnych parametrach konstrukcyjnych

Mówiąc o aluminium w kontekście materiału o szerokim zastosowaniu, nie mamy na myśli czystego glinu, ale aluminium o różnych stopniach czystości i stopy, które po właściwej obróbce cieplnej mają nawet kilkukrotnie większą wytrzymałość. Aluminium charakteryzuje się bardzo korzystnym parametrem konstrukcyjnym, czyli stosunkiem wytrzymałości do ciężaru własnego. Jeśli chodzi o reklamę, z aluminium wykonujemy na przykład lekkie ramy, do których mocowane są zestawy tabliczek, ścianki prezentacyjne i prezentacje plakatów, a także drobne literki, cyferki, czy graficzne oznaczenia. Wykonujemy też znacznie większe litery reklamowe, jak litery spawane, litery z aluminium i plexi black & white oraz litery z aluminium lakierowane.

Obróbka aluminium. Możliwości tworzenia precyzyjnych projektów

Aluminium to dobry materiał do wytwarzania liter reklamowych, ponieważ to metal, z którego dzięki różnym możliwościom obróbki tworzymy elementy o różnych gabarytach. Frezowanie aluminium pozwala na produkcję różnorodnych form liter przestrzennych i precyzyjnych projektów. Wykorzystujemy do tego działanie maszyn sterowanych numerycznie (CNC). Według specjalnie przygotowanych projektów możemy wykonywać prace jednostkowe i hurtowe. Co więcej, aluminium świetnie nadaje się do spawania metodą MIG/MAG i TIG. Spoiny aluminiowych elementów mają doskonałą jakość, pozwalają na łączenie szerokiego zakresu materiałów, w tym blach o niewielkiej grubości. Z aluminium tworzymy więc prezentujące się niezwykle elegancko litery zarówno w wersji surowej, jak i anodowanej, malowanej i powlekanej.

Wróć do bloga