Druk wielkoformatowy – druk wielkoformatowy w reklamie

Każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą, zdaje sobie doskonale sprawę ze znaczenia reklamy. Odpowiednio zaplanowane akcje marketingowe pomagają w pozyskaniu nowych klientów – informują o naszym istnieniu na rynku, a co za tym idzie generują większe zainteresowanie oferowanymi usługami i produktami. Rozwój współczesnej technologii pozwala wybierać w ogromnej liczbie rozmaitych form reklamowych. W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się druk wielkoformatowy.

Czym jest druk wielkoformatowy?

Druk wielkoformatowy nazywany jest również lateksowym drukiem cyfrowym lub drukiem solwentowym. Jest on nowoczesną technologią pozwalającą na produkcję form drukowanych na: papierze, folii oraz materiale banerowym. Technikę druku wielkoformatowego stosuje się najczęściej podczas produkcji plakatów, szyldów, tablic, stojaków, materiałów reklamowych do kasetonów, roll-upów oraz banerów reklamowych. Warto również wiedzieć, że druk wielkoformatowy może być wykorzystywany przy aranżacji wnętrz i na zewnątrz pomieszczeń, a także przy oklejaniu samochodów.

Jakimi cechami powinien odznaczać się dobry wydruk?

Pomimo że wydruk wielkoformatowy jest stosunkowo nową technologią, to z uwagi na swoją ogromną uniwersalność cieszy się coraz większą popularnością. Na rynku bez problemu znajdziemy wiele firm zajmujących się wykonywaniem wydruków według indywidualnych zleceń. Warto wiedzieć, że wymiary realizacji wielkoformatowych mogą sięgać nawet dziesięciu metrów długości, w związku z czym są dostrzegalne z dalszych odległości. O wyrazistości obrazu przesądza przede wszystkim jego wysoka rozdzielczość oraz materiał wykonania. Do produkcji druków wielkoformatowych najlepiej wykorzystywać materiał ekologiczny, taki który nie wydziela żadnych specyficznych zapachów. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy dany obiekt reklamowy znajduje się wewnątrz pomieszczeń. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrany druk wielkoformatowy to nie tylko doskonała forma reklamy, ale również element, który nadaje danemu miejscu stylu i elegancji.

Wróć do bloga