Folie do oklejania szyb i witryn: rodzaje, charakterystyka, zastosowanie

Szyby i witryny sklepowe oklejane są w różnych celach. Przede wszystkim jest to doskonała dekoracja, a jednocześnie sposób na przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów. Możliwości w tym zakresie są niemal nieograniczone. Szyby mogą być oklejone w całości lub częściowo. Wykorzystywane są w tym celu folie o różnych właściwościach, które pozwalają na przyciemnienie wnętrz, ograniczenie widoczności czy zapewnienie dodatkowego zabezpieczenia.

Poznaj różne rodzaje folii do oklejania szyb i witryn

  1. Folia antywłamaniowa. Folie antywłamaniowe do oklejania szyb i witryn występują w różnych klasach odporności, więc można je dobrać adekwatnie do swoich potrzeb. Folia ta nie pozwala na rozpryśnięcie się szkła w przypadku stłuczenia szyby. Doskonale nadaje się zabezpieczania wnętrz budynków przez wszelkiego typu zagrożeniami zewnętrznymi. Najczęściej znajdują zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej, takich jak: urzędy, banki, szpitale, biura. Montowane są również w oknach wystaw sklepowych, a także w domach i mieszkaniach prywatnych.
  2. Folia matowa (zwane też folią mleczną lub szronioną). To klasyczny rodzaj folii bardzo często wykorzystywany do oklejania witryn okiennych. Zapewnia wysoką przepuszczalność światła dziennego, a jednocześnie ogranicza wgląd do wnętrza pomieszczeń. Dodatkowo wyróżnia się wyjątkowymi walorami estetycznymi. Może przyjmować różne kształty poprzez wykonanie odpowiedniego wykrojnika (przycięcie ploterowe po obrysie lub zadruk). Pozwala też na umieszczenie dowolnej treści komercyjnej, tekstu informacyjnego, logo firmy itp.
  3. Folia OWV perforowana. Doskonale sprawdza się nie tylko przy oklejaniu szyb okiennych, ale i samochodowych. Szczególnie zalecana w przypadku pojazdów, gdyż grafika stworzona z zastosowaniem tej folii nie ogranicza widoczności ze środka, a jednocześnie powoduje nieznaczne przyciemnienie, co przekłada się na zwiększenie komfortu jazdy.
  4. Folia okienna przeciwsłoneczna. To bardzo często wykorzystywany rodzaj folii, szczególnie w witrynach sklepowych, oknach biurowych, a także w mieszkaniach. Pozwala na skuteczne ograniczenie dostępu promieni słonecznych do pomieszczenia, dzięki czemu wpływa na obniżenie temperatury i podniesienie komfortu przebywania we wnętrzach. Sprzyja w redukowaniu kosztów za klimatyzację budynków w lecie, z kolei zimą przeciwdziała nadmiernej utracie ciepła, co przekłada się na koszty za ogrzewanie. Wyróżnia się też niewątpliwymi walorami estetycznymi.

 

 

Wróć do bloga