Gdzie sprawdzi się oklejanie szyb folią szronioną?

Folia szroniona jest jedną z odmian folii używanych do dekoracji szyb – zarówno na oknach, jak i oszklonych drzwiach. Daje efekt „piaskowania” szkła, podobny do kryształków lodu, które osiadają na szybie w mroźny dzień. Gdzie najlepiej sprawdzi się folia szroniona?

Dekoracja witryn

Folia szroniona najczęściej znajduje zastosowanie w lokalach o dużych witrynach – sklepach, firmach usługowych, lokalach gastronomicznych czy innych. Służy głównie do ozdoby lokalu i dekoracji szyb, doskonale sprawdza się zwłaszcza w okresie zimowym i okołoświątecznym, kiedy firmy prześcigają się w wymyślaniu bożonarodzeniowych ozdób. Jej zastosowanie jest zabiegiem bardzo prostym, niewymagającym wiele wysiłku, a jednocześnie dającym efekt o wysokim poziomie estetyki. Oklejenie folią szyb pozwala również na delikatnie zasłonięcie wnętrza biura. Może być to przydatne zwłaszcza w przypadku lokali o dużych witrynach, znajdujących się na parterze budynków, w których wnętrza zagląda wielu przechodniów.

Inne zastosowania folii szronionej

Oklejanie szyb folią szronioną może mieć również inne zastosowanie niż tylko do okien i drzwi budynków. Można np. użyć jej również jako dekorację wszelkiego rodzaju powierzchni szklanych.

Folia szroniona może również pełnić funkcję ostrzegawczą czy informacyjną. Przydaje się to zwłaszcza w przypadku dużych tafli szkła, np. szklanych ścian odgradzających dwie części pomieszczenia, spotykanych w bibliotekach, urzędach, bankach i innych lokalach. Stwarza to zagrożenie niezauważenia przez użytkowników lokalu szyby i właśnie dlatego oklejenie jej delikatną dekoracją z folii szronionej może zapobiec przykremu wypadkowi.

Wróć do bloga