Jak działa automatyczna giętarka do liter?

Litery 3D są powszechnie wykorzystywane w reklamie. Zwracają na siebie uwagę i wywołują pozytywne skojarzenia. Stanowią istotny element prowadzonych kampaniach marketingowych, ale pozwalają też na skuteczne znakowanie lokali, np. siedzib firmowych. Wykonywane są w różnych kształtach i rozmiarach, często stosowana jest też możliwość podświetlenia LED.

Obecnie litery 3D produkowane są z zastosowaniem odpowiedniej maszyny. Jest nią automatyczna giętarka do liter, której poświęcony będzie ten artykuł.

Specyfika automatycznej giętarki do liter

Automatyczna giętarka do liter to urządzenie, które pozwala na wykonywanie znaków przestrzennych. Zapewnia nie tylko szybkość, ale i wyjątkową precyzję działania. Nowoczesny mechanizm umożliwia zgniatanie materiału pod dowolną krzywiznę, tym samym nadając mu pożądany kształt. Każdy kąt, łuk czy nacięcie wyróżnia się perfekcyjną wręcz precyzją. To główna i najważniejsza zaleta automatycznych giętarek do liter, które są obecnie coraz częściej wykorzystywane w profesjonalnych pracowniach reklamowych, w tym również w firmie LOGART. Dzięki automatycznej giętarce jesteśmy w stanie wykonać pracę w zaledwie kilka minut.

Urządzenie pozwala na wykonywanie dowolnych liter z wielu, różnych tworzyw. Dzięki automatycznej giętarce możemy wykonywać usługi z zakresu m.in. gięcia taśmy. Wykonywane produkty są zgodne z oczekiwaniami naszych klientów, wykonane estetycznie i z dbałością o każdy detal.

Przygotowywanie liter z zastosowaniem automatycznej giętarki

Automatyczna giętarka do liter to zautomatyzowane urządzenie, które jest sterowane komputerowo. Obecnie jest jednym z podstawowych narzędzi wspierających proces produkcji liter przestrzennych. Maszyna umożliwia wykonywanie łuków, gięć taśmy (bez jej nacinania na całej szerokości) oraz przecinania (cięcia). Wszystkie czynności można nadzorować na panelu operatorskim z ekranem dotykowym. Z zastosowaniem tej giętarki można z łatwością formować taśmy w dowolne kształty, co wpływa na jakość ich wykonania, a przede wszystkim skrócenie czasu produkcji.

 

Wróć do bloga