Jak powstają nadruki na folii monomerycznej?

Druk na folii monomerycznej jest stosowany przy wykonywaniu różnych materiałów reklamowych. Aplikowana na płaskie powierzchnie świetnie sprawdza się do tworzenia tablic, szyldów, reklam na elementach karoserii samochodów, czy oznakowań witryn sklepów i punktów usługowych itp. W naszym artykule przyjrzymy się bliżej, jak powstają nadruki na folii monomerycznej i opowiemy więcej o aplikacji folii oraz ich właściwościach.

Druk wielkoformatowy solwentowy

Nadruki na folii monometrycznej powstają dzięki technice druku solwentowego. To sposób drukowania za pomocą ploterów, w których nie stosujemy typowych atramentów na bazie wodnej – zamiast nich stosujemy atramenty na bazie rozpuszczalników organicznych, które nazywamy solwentowymi. Druk solwentowy sprawdza się na podłożach, które nie są przyczepne dla atramentów wodnych, na podłożach z zawartością PVC, ale na papierze również – i nie tylko. Poza wielkoformatowym drukiem na folii monomerycznej oferujemy także druk na folii polimerowej, folii OWV (One Way Vision, perforowanej, do oklejania powierzchni transparentnych), siatkach mesh, czy płótnach Canvas.

Charakterystyka folii monomerycznych z nadrukami

Folie monomeryczne z nadrukami nadają się do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Zastosowania zewnętrzne to na przykład wspomniane oznakowania witryn, oklejanie szyb folią. Dzięki zastosowaniu laminatów stałych z filtrami UV folie są chronione przed promieniowaniem słonecznym; same właściwości folii to też odporność na inne czynniki zewnętrzne. Laminat wydłuża żywotność folii monomerycznych z nadrukami, które nie płowieją i charakteryzują się trwałością. Stały laminat jest dostępny w wersji matowej lub błyszczącej. Folia monomeryczna jest zatem materiałem funkcjonalnym i ekonomicznym. Ich trwałość bez zabezpieczeń to już średnio 3 lata, z laminatem znacznie dłużej. Naszym zdaniem to bardzo korzystny wariant – ale zawsze możemy też zaproponować inny wariant wykonania reklam lub innych elementów.

Wróć do bloga