Jakie funkcje pełnią nadruki na plandekach samochodowych?

Samochody dostawcze zwykle pokryte są różnego rodzaju plandekami. Jedne z nich są jednokolorowe, inne zawierają różnej jakości i tematyki nadruki. To właśnie tym nadrukom chcemy poświęcić dziś parę słów. Jaką pełnią one funkcję na plandekach samochodowych? Do czego warto wykorzystać powierzchnie aut dostawczych?

Rodzaje plandek do przyczep samochodowych

Samochody typu TIR, jak również mniejsze samochody ciężarowe pokrywane bywają wysokiej jakości materiałem technicznym zwanym plandeką. Jej grubość wahać się może między 700 g/m2 i splocie 9×9 (w przypadku samochodów burtowych) oraz 900 g/m2 i splot 12×12 (w przypadku firan czy plandek kurtynowych). Jest to rodzaj „tkaniny” poliestrowej powlekanej obustronnie PCV, niezwykle odpornej na uszkodzenia mechaniczne i rozciąganie, a przed brudem, pleśnią i wilgocią chronionej dzięki powłoce lakieru.

Jaką funkcję mogą pełnić przyczepy pokryte plandeką?

Plandeki to świetny nośnik reklamy przedsiębiorstwa. Przestrzeń do zagospodarowania jest na tyle duża i różnorodna, że ograniczeniem bywa jedynie wyobraźnia klienta. My dbamy o jej urzeczywistnienie przy pomocy specjalistycznych maszyn do wykonywania reklam na plandece. Wykorzystuje się w tym celu albo druk solwentowy (plandeki dopiero produkowane) bądź metody szablonowe, gdy w grę wchodzi wykonanie reklamy na ciężarówce już pokrytej plandeką.

Oczekując wysokiej jakości druku i trwałości na lata dobrze jest zlecić całą produkcję okrycia i reklamy jednej firmie. Nasz nowoczesny park maszynowy i doświadczenie zatrudnianej ekipie specjalistów pozwala nam wykonać grafiki reklamowe wraz z okryciami plandekowymi. A wykonane projekty montujemy na naczepach aut, pilnując ich należytej ekspozycji, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych i jednych.

Zwykle nadruk na plandece samochodu to nazwa, logotyp, reklamowe hasło firmowe, choć zdarzają się również większe projekty z np. nałożonym na plandece czołowym produktem firmy. Plandeki mają podobne oddziaływanie na podróżujących co bilbordy na ulicach i reklamy w gazetach — zapadają mimowolnie w pamięć.

Wróć do bloga