Kasetony reklamowe: skuteczne narzędzie promocji

Istnieje wiele różnych rodzajów reklamy zewnętrznej, a ich dobór zwykle podyktowany jest zarówno walorami estetycznymi i przewidywaną skutecznością przekazu, jak i kwestiami finansowymi. Kasetony reklamowe zapewniają bardzo dobrą efektywność przy relatywnie niskich kosztach, dlatego są bardzo chętnie wybierane przez przedsiębiorców.

Od czego zależy skuteczność kasetonów reklamowych?

Kasetony reklamowe, szczególnie podświetlane, są przede wszystkim widoczne, więc odpowiednio zaprojektowane, z całą pewnością trafią do potencjalnej grupy docelowej. Trzeba jednak pamiętać, że skuteczność działań marketingowych z zastosowaniem kasetonów zależy przede wszystkim od odpowiedniego wykonania. Reklamy świetlne są efektywne, jednak tylko wtedy, gdy zostaną właściwie usytuowane, a przekaz marketingowy zostanie zaprezentowany w sposób atrakcyjny. Niestety nadmierna przesada w tym przypadku może przynieść więcej szkód niż pożytku. W związku z tym już na początkowym etapie warto skupić się na projekcie, który musi określać odpowiednią jasność światła, kolor, a także kształt reklamy.

Tworząc witryny sklepowe z zastosowaniem kasetonów, należy dostosować projekt do lokalnej architektury, specyfiki firmy, a także preferencji potencjalnej grupy docelowej. Ta firma reklamy powinna być przejrzysta, a jednocześnie wywoływać pozytywne emocje. Przy tworzeniu kasetonów dobrze jest współpracować z profesjonalistami, którzy specjalizują się w reklamie występującej w przestrzeni miejskiej.

Trwałość i wytrzymałość kasetonów reklamowych

Skuteczność kasetonów w dużym stopniu zależy od precyzji i materiałów użytych do wykonania reklamy. W pracowni firmy LogArt tworzone są kasetony świetlne z diodami LED, świetlówkami i neonami, które bazują na profilach o różnej szerokości (tj. 10, 14, 16 lub 18 cm). Cała konstrukcja jest spawana, dzięki czemu reklama zyskuje odpowiednią stabilność i wytrzymałość. Lico kasetonu podświetlanego z reguły wykonywane jest z mlecznej plexi, a grafika z folii samoprzylepnej – wycinanej ploterem lub powstałej w procesie druku solwentowego. Folia może być laminowana. Tak stworzone kasetony podświetlane są odporne na niekorzystne czynniki pogodowe i zanieczyszczenia, przez co zawsze wyglądają świeżo i schludnie.

Wróć do bloga