Kasetony reklamowe – sposób na ożywienie Twojej recepcji

Prawdopodobnie większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że wizytówką każdej firmy jest jej recepcja. To właśnie ona sprawia słynne „pierwsze wrażenie” na każdym przychodzącym do firmy kliencie, kontrahencie i osobie ubiegającej się o pracę. Schludnie wyglądająca, ciekawie zaaranżowana i nowoczesna recepcja skłania gościa do myślenia, że tak samo rzetelna jest cała firma. Dlatego warto zadbać o to, by odwiedzające firmę osoby, tuż po przekroczeniu progu, naprawdę były zachwycone.

Recepcja dawniej i dziś

Jeszcze dwie czy trzy dekady temu właścicielom firm zależało przede wszystkim na tym, by recepcja była funkcjonalna – do jej walorów estetycznych przykładano mniejszą wagę. Dla każdego normą był lekki bałagan panujący na biurkach recepcjonistów: stosy dokumentów, akcesoriów biurowych i nieustannie dzwoniący telefon. Goście oczekiwali na załatwienie sprawy na niewygodnym krześle, które miało po prostu nie zajmować zbyt wiele miejsca. Zanim kontrahent lub klient został zaproszony do załatwienia swojej sprawy, już był zniesmaczony i sfrustrowany. Dlatego właśnie do wyglądu recepcji zaczęto przykładać większą wagę. Zwykłe biurka zastąpiły nowoczesne lady, ukrywające to, co dzieje się na biurkach recepcjonistów, jednocześnie nie utrudniając im wykonywania codziennych obowiązków. Niewygodne krzesła zostały zastąpione miękkimi siedziskami i stolikami, przy których klient może zrelaksować się i napić kawy. Podczas remontów właściciele firm często decydowali się też na eleganckie wyeksponowanie nazwy firmy lub jej logotypu, by dana recepcja wyróżniała się na tle innych.

Kasetony reklamowe, a może litery 3D?

Szczególnym zainteresowaniem właścicieli firm cieszą się obecnie nowoczesne kasetony świetlne oraz litery 3D. Nazwa firmy lub jej logotyp na kasetonie zajmuje zazwyczaj dużą część ściany znajdującą się za plecami recepcjonistów. Delikatne, gustowne podświetlenie sprawia, że recepcja wygląda bardzo nowocześnie i prestiżowo. Kolorowy logotyp firmy często ożywia pomieszczenie urządzone zazwyczaj w stonowanych, eleganckich barwach. Kaseton lub nazwa wykonana z liter 3D okazują się też często miejscem idealnym do pamiątkowych zdjęć. Zdjęcia modnie urządzonych, przyjaznych klientom recepcji są często umieszczone na stronach internetowych firm, jako ich powód do dumy i zachęta do wizyty potencjalnych klientów, lub też pokusa dla osób szukających pracy.

Wróć do bloga