Obróbka materiałów do celów reklamowych: frezowanie CNC

Chociaż reklama kojarzy nam się przede wszystkim z różnorodnymi materiałami graficznymi, to jednak w praktyce stosuje się wiele różnorodnych technik, które pozwalają na tworzenie niezwykle precyzyjnych i misternie wykończonych elementów. Nowoczesna technologia pozwala na wdrażanie coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań z zakresu obróbki materiałów do celów reklamowych. Idealnym przykładem jest frezowanie CNC, które znajduje zastosowanie m.in. przy wykonywaniu wszelkich obróbek, zdobień, kanalików i precyzyjnych cięć itp. I chociaż frezowanie kojarzy nam się przede wszystkim z przemysłem, to jednak w branży reklamowej również spełnia wiele istotnych funkcji.

Zastosowanie frezowania w branży reklamowej

Frezowanie CNC to przede wszystkim możliwość precyzyjnego odwzorowania niemal każdego projektu, nawet najbardziej skomplikowanego. To z kolei pozwala na realizację bardzo kreatywnych pomysłów, co z kolei przekłada się na skuteczność materiałów reklamowych. A to bardzo dobra wiadomość dla firm, które są wyróżnić się na rynku.

Frezowanie okazuje się najlepszą metodą w przypadkach, gdy zachodzi konieczność bardzo dokładnego wykończenia detali. I nie chodzi tutaj wyłącznie o zlecenia bardzo ekskluzywne. Frezowanie bardzo często wdrażane jest również w przypadku standardowych realizacji, np. szyldów umieszczanych na fasadach budynków.

Rodzaje frezowania CNC w reklamie

Pracownia reklamy LOGAR zapewnia kilka możliwości z zakresu frezowania CNC. W naszej ofercie można znaleźć:

  • Frezowanie alucobond. Jest to obróbka płyt kompozytowych alucobond. Podczas prac wykorzystujemy nowoczesny sprzęt i technologie, w tym przede wszystkim zaawansowany ploter frezujący, który został zaprojektowany specjalnie na użytek usług reklamowych. Frezowanie alucobond pozwala na przygotowanie takich materiałów jak np. znaki graficzne, litery 3D, szyldy reklamowe.
  • Frezowanie MDF. Specjalna płyta MDF (płyta pilśniowa średniej gęstości z włókien drzewnych) jest bardzo często wykorzystywana do celów reklamowych. Za sprawą frezowania CNC możliwa jest precyzyjna obróbka w sposób szybki i umożliwiający realizację kreatywnych pomysłów.
  • Frezowanie PCV. Elastyczne PCV bardzo często wykorzystywane jest do celów reklamowych. Używane jest jako m.in. podkład pod szyldy, tablice reklamowe, zabudowę stoisk, konstrukcje przestrzenne, wydruki wielkoformatowe.
  • Frezowanie aluminium. Aluminium w reklamie wykorzystywane jest przede wszystkim do wykonywania wielkogabarytowych reklam świetlnych oraz reklam wewnętrznych. Bardzo często stosuje się też aluminiowe profile przy tworzeniu np. totemów, tablic informacyjno-reklamowych itp.
  • Frezowanie dibondu. Frezowanie CNC sprawdza się doskonale w przypadku materiałów typu dibond. W ten sposób powstają formy przestrzenne, wykorzystywane w profesjonalnych działaniach reklamowo-komercyjnych. Wykonujemy m.in. szyldy reklamowe z trójwymiarowych liter dla podmiotów zewnętrznych – firm, sklepów i innych klientów. Frezowanie dibondu zapewnia wiele kreatywnych możliwości.
  • Frezowanie plexi. Jest to idealna metoda metoda produkcji znaków graficznych, liter 3D czy szyldów reklamowych. Dzięki frezowaniu są one wykonywane w najbardziej solidny sposób, dlatego mogą przetrwać przez bardzo długi czas w możliwie nienaruszonym stanie.

 

 

 

 

Wróć do bloga