Oklejanie szyb folią antywłamaniową – zalety 

Wszyscy chcemy chronić wnętrza naszych domów, biur czy innych miejsc użyteczności publicznej przed niepożądanym wtargnięciem do nich włamywaczy. Kradzież zawsze niesie ze sobą poważne straty zarówno finansowe, jak i emocjonalne, ponieważ świadomość tego, że po naszym domu chodziły obce osoby, niesie ze sobą duży dyskomfort psychiczny.

Często ludzie, do których domów się włamano, przeżywają traumę i długo nie mogą odzyskać poczucia spokoju i bezpieczeństwa we własnych czterech ścianach. Złodzieje zazwyczaj dostają się do środka przez okna, które są najsłabszym elementem każdego budynku. Wystarczy zbić szkło i już można swobodnie wchodzić do wnętrza. Jak temu zaradzić? Najsensowniejszym rozwiązaniem jest właściwe zabezpieczenie naszego domu przed ewentualnym włamaniem. Świetnym i nowoczesnym sposobem na zabezpieczenie okien jest oklejenie szyb folią antywłamaniową.

Czym jest folia antywłamaniowa?

Folia antywłamaniowa to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych krat okiennych. Jeszcze do niedawna to one były jedynym sposobem na solidne zabezpieczenie okien przed próbami włamania. Niestety ich wygląd nie był estetyczny, a wnętrza oddzielone od otoczenia kratami przypominały bardziej więzienie niż przytulny dom. Na szczęście dzisiaj do wyboru mamy folie antywłamaniowe, które skutecznie zabezpieczają przed włamaniem i kradzieżą, a jednocześnie są całkowicie przezierne i niewidoczne. Są to folie, które zaliczamy do grupy folii podnoszących właściwości mechaniczne szyb. Przykleja się je do ich wewnętrznej strony. Dzięki ich zastosowaniu szyby stają się odporne na uderzenia. Szyba podklejona taką folią pęka, ale zostaje na swoim miejscu i nadal stanowi barierę nie do przejścia dla włamywaczy.

Jakie zalety ma zastosowanie folii antywłamaniowej?

• Skutecznie zabezpiecza wnętrza przed wtargnięciem włamywaczy.
• Utrzymują rozbite szkło na miejscu, dzięki czemu nie poranimy się ostrymi drobinkami.
• W 99% zatrzymują promienie UV.
• Są całkowicie przejrzyste i nie zniekształcają obrazu.
• Są barierą przeciwwybuchową i przeciwpożarową.

Wróć do bloga