Podświetlane menu – dlaczego warto?

Kolorowe menu boardy zdobywają coraz większą liczbę sympatyków. Jeszcze do niedawna używane wyłącznie w barach szybkiej obsługi, dzisiaj coraz częściej instalowane również w kawiarniach, restauracjach i pracowniczych kantynach. Jak wyglądają współczesne menu boardy i czy w ogóle warto, a jeżeli tak to dlaczego, zdecydować się na ich zakup? Tego wszystkiego dowiedzą się Państwo z treści poniższej notki.

Dlaczego warto zdecydować się na podświetlane menu?

Zakup podświetlanego menu poleca się przede wszystkim właścicielom barów szybkiej obsługi, restauracji oraz kawiarni. Dzięki niemu możliwe jest szybkie i bezproblemowe dopasowanie jadłospisu do pory dnia, promocji, pogody, dnia tygodnia lub lokalizacji. Niedawno przeprowadzane badania pokazują, że w miejscach, w których zainstalowane zostały menu boardy, zauważa się u klienta o wiele większą decyzyjność.  W skład menu podświetlanego wchodzą monitory wyposażone w specjalistyczny panel, który charakteryzuje się najwyższą jakością obrazu. Warto również wspomnieć, że monitory przystosowane są do pracy w trudnych warunkach (obecność mąki i tłuszczu, wysoka temperatura). Główną funkcją menu boardów jest informowanie potencjalnego klienta o promocjach, specjalnościach zakładu oraz menu w ogóle. Dodatkowo pełni on rolę ozdoby i wpływa korzystnie na odbiór wnętrza.

Podświetlane menu – hit czy kit

Jeszcze do niedawna podświetlane menu kojarzyło się wyłącznie z tanimi barami szybkiej obsługi. Rozwój techniki sprawił jednak, że współczesne menu boardy wyglądają w taki sposób, że na widok prezentowanego na nich jedzenia, cieknie przysłowiowa ślinka. Odpowiednio dopasowane do wnętrza, mogą stać się również świetną ozdobą. Należy jednak pamiętać, że to my sami wybieramy, co ma się znaleźć na menu boardzie. Coraz częściej odchodzi się od prezentowania samych nazw, a w ich miejscu pojawiają się zdjęcia serwowanych napojów i potraw. Pamiętajmy, że klienci chcą widzieć, jak wygląda jedzenie jeszcze przed jego zaserwowaniem.

Wróć do bloga