Praktyczne i estetyczne szyldy dla firmowych lobby

Tworzenie wizerunku przedsiębiorstwa składa się z podejmowania różnorodnych działań marketingowych. Działania te mają na celu dotarcie z treścią reklamową do nowych osób lub zwiększenie świadomości konsumentów już pozyskanych. Jednym z popularnych narzędzi, które pozwala to osiągnąć, jest stworzenie szyldów firmowych. Odpowiednio zaprojektowany szyld nie tylko przyciąga uwagę, ale również jest komunikatem niosącym informację o prestiżu związanym z danym miejscem albo produktem.

Jaki szyld reklamowy jest uważany za dobry?

Różnorodne nowoczesne szyldy zewnętrzne wciąż pozostają jedną z najpopularniejszych zarówno w Polsce, jak i na świecie metod komunikacji przedsiębiorstwa z klientem. Większość osób populacji stanowią wzrokowcy, dlatego na rynku należy wyróżnić się dobrą reklamą graficzną. Szyldy są idealnym sposobem na wypromowanie usługi, marki czy produktu. Z tego powodu szyld firmowy nie może być nudny. Należy postawić na prosty i jasny przekaz – zamieszczenie na nośniku zbyt wielu informacji odstrasza i dezinformuje klientów. Nośnik powinien wizualnie pasować do budynku, wpasować się w kolorystykę ścian i zintegrować z pozostałym wyposażeniem. Tak naprawdę profesjonalne szyldy reklamowe wyróżnia minimalistyczna forma i maksimum treści. Przy tym grafika powinna być oryginalna, musi wyróżniać też firmę. Dzięki szyldowi firmowemu dobrej jakości, wykonanemu z dbałością o walory estetyczne, klient odniesie pozytywne wrażenie w związku z przedmiotem tej reklamy, a co za tym idzie, może skorzystać z danej oferty.

Jaki materiał na szyld firmowy?

W szyldach reklamowych nie tylko grafika ma ogromne znaczenie. Ważny jest także materiał, z którego szyldy powstają. Powinien być dopasowany do rodzaju prowadzonej działalności, do usługi i produktu. Szyldy firmowe mogą być wykonane z różnorodnych materiałów, charakteryzować się odmienną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne oraz szybkością brudzenia. Do zarówno najpopularniejszych, jak i najciekawszych materiałów zaliczyć można szyldy drewniane, szyldy reklamowe z pleksi, z PCV oraz ze stali kwasowej. Każde z nich nadają się do innego wykorzystania. Drewno jest idealne do wykonania szyldów w stylu retro i klasycznym. Szyldy reklamowe z tworzywa sztucznego wyróżniają się estetycznym wyglądem, wiernym odwzorowaniem kolorów oraz doskonałą jakością obrazu. Egzemplarze z drukiem UV są bardzo trwałe i nie wymagają dodatkowej laminacji. Plexi dodatkowo stanowi doskonały materiał na szyld świetlny. Posiada wysoką transparentność i idealnie nadaje się do produkcji szyldu reklamowego.

Wróć do bloga