Skuteczność banerów reklamowych

Baner reklamowy to forma reklamy, która musi zwrócić uwagę potencjalnego klienta. Może występować na zewnątrz danej firmy jako odmiana outdoorowa lub w Internecie. Pytanie, czy rzeczywiście przyciąga wzrok. Bierzemy pod lupę skuteczność zewnętrznych banerów reklamowych.

Grafika jest najważniejsza

Baner reklamowy działa na zmysł wzroku, dlatego wartość artystyczna ma tutaj największe znaczenie. Dobrze zaprojektowana, kreatywna grafika przyciąga uwagę, a jednocześnie nie irytuje i nie wzbudza negatywnych emocji. Może szokować czy dziwić, ale nigdy nie powinna być bardzo nachalna i denerwująca. Z tego względu należy umiejętnie operować techniką graficzną, która musi być miła dla oka i nie łączyć zbyt wielu koncepcji naraz. Czasem minimalizm może być najlepszą drogą do sukcesu reklamy. Jednak w otaczającym nas świecie, w którym panuje wszechobecna reklama, baner musi się czymś wyróżniać, być naprawdę oryginalny, aby został zapamiętany.

Wytrzymała forma

Outdoorowy baner reklamowy ma zazwyczaj duże rozmiary, przez co wzrasta jego potencjalna widoczność. Jest wytrzymały na czynniki pogodowe i można zamontować go dosłownie wszędzie, dlatego stanowi jedną z najbardziej uniwersalnych form reklamy. Występują trzy rodzaje banerów: jednostronne, dwustronne oraz podświetlane. Wszystkie są bardzo praktyczne oraz łatwe w montażu i demontażu.

Widoczność

Aby banery jak najlepiej spełniały swoje zadanie, powinny być umieszczane w widocznych miejscach, a więc przy ruchliwych ulicach czy niedaleko ważnych punktów miasta. Wyjątkowo zauważalne są banery z podświetlanymi literami 3D, które jednocześnie są niezwykle nowoczesne i efektowne, ale też bardzo trwałe.

Na zakończenie

Podsumowując, banery reklamowe wydają się najbardziej popularną i skuteczną formą reklamy, ale tylko wtedy, gdy są wykonane w sposób profesjonalny przez grafika i zamontowane przez specjalistów. Polecamy zapoznać się z ofertą naszego biura reklamy. Pomożemy Ci skutecznie wyróżnić Twoją firmę!

Wróć do bloga