Szyldy reklamowe z trójwymiarowych liter – hit czy kit?

W przestrzeni miejskiej już od wielu lat możemy obserwować rosnącą popularność liter i logotypów trójwymiarowych. Taka forma reklamowania swojego przedsiębiorstwa rzuca się w oczy i zostaje zapamiętana przez konsumenta, a także świadczy o profesjonalizmie i poważnym podejściu do sprawy. Sprawdźmy, czy naprawdę warto inwestować w tego typu rozwiązania.

Litery 3D – wady i zalety

Do niewątpliwych zalet szyldów z liter trójwymiarowych należy ich wyjątkowa trwałość. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu charakteryzują się dużą odpornością na wszelkie niekorzystne czynniki zewnętrzne. Litery 3D stanowią bardzo uniwersalną formę identyfikacji przedsiębiorstwa. Mogą zostać wykorzystane zarówno jako reklama wewnętrzna, jak i zewnętrzna. Świetnie sprawdzą się w roli efektownego drogowskazu, a także napisu bezpośrednio nad wejściem do firmy. Są lekkie, a ich montaż nie stanowi dużego problemu i jest możliwy niemal wszędzie. Stanowią nieograniczone pole do popisu możliwości designerskich, dlatego każda wizja może znaleźć ujście przy pomocy liter trójwymiarowych. Bardzo istotnym aspektem jest podświetlenie. Energooszczędne diody LED sprawią, że szyld będzie widoczny z daleka o każdej porze. Sam sposób oświetlenia może być dostosowany indywidualnie do każdego projektu, co sprawia, że nasza aranżacja będzie unikalna. Przy projektowaniu warto także uwzględnić specyfikę terenu i dostosować do niego styl projektu. Spójna całość to zdecydowany atut tego rozwiązania. Wystarczy rozejrzeć się po mieście – podświetlane litery są wszędzie! 

Jeżeli mielibyśmy doszukiwać się wad rozwiązania, to mogą do nich należeć zależność od zasilania oraz trudności w konserwacji. Z ekologicznego punktu widzenia takie rozwiązanie nie stanowi zagrożenia, ponieważ diody LED mogą świecić całą dobę minimalnym kosztem energii. Przy awarii zasilania litery zwyczajnie przestaną świecić, co również nie jest problemem. Czyszczenie napisów można zlecić odpowiednim służbom lub wykonać samodzielnie przy zachowaniu ostrożności. Biorąc pod uwagę efekt, jest to gra warta świeczki!

Wróć do bloga