Wyjątkowe właściwości folii antywłamaniowej do oklejania szyb

Folia antywłamaniowa używana do oklejania szyb stanowi obecnie coraz częściej wykorzystywaną alternatywę dla montażu drogich i nieestetycznych krat okiennych. Taka folia zabezpiecza nie tylko przed włamaniami, ale również wykazuje właściwości przeciwwybuchowe i antypożarowe. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze cechy, zalety i funkcje folii antywłamaniowej.

Oklejanie szyb folią antywłamaniową

Oklejanie szyb folią antywłamaniową to usługa coraz częściej świadczona na rzecz różnych klientów. Najczęściej zabezpieczenie tego rodzaju stosowane jest w przypadku m.in. urzędów, banków, szpitali, biur, a nawet domów i mieszkań prywatnych. Obecnie dostępne są na rynku folie o różnej klasie odporności. Dzięki temu w przypadku stłuczenia szyby nie dochodzi do rozpryśnięcia się szkła. W ten sposób można skutecznie zabezpieczyć wnętrze budynku przed różnego rodzaju zagrożeniami zewnętrznymi. Mogą spełniać też szereg innych funkcji, w tym m.in. dekoracyjne, przeciwsłoneczne, reklamowe itd.

Sam proces oklejania szyb folia antywłamaniową jest dość czasochłonny i skomplikowany. To zadanie lepiej oddać w ręce fachowców, gdyż wymaga nie tylko umiejętności, ale i zastosowania odpowiednich narzędzi.

Krótka charakterystyka folii antywłamaniowej

Folie antywłamaniowe stanowią skuteczne zabezpieczenie powierzchni okiennych w sklepach, siedzibach firm, urzędach, magazynach czy nawet domach prywatnych. To znacznie bardziej estetyczne rozwiązanie niż kraty, a jednocześnie tańsze od rolet antywłamaniowych. Folia może zostać zamontowana na oknach lub innych szklanych powierzchniach, a dzięki swoim właściwościom wpływa na wzmocnienie ich wytrzymałości. Zabezpieczanie przed włamaniami i kradzieżą to główna, ale nie jedyna funkcja foliowej powłoki na szybach. Oprócz tego chroni ona przed odłamkami rozbitego szkła, utrzymując je w ramie, uniemożliwia przenikanie promieniowania UV, a jednocześnie jest niewidoczna, dlatego w żaden sposób nie wpływa na estetykę budynku. Dostępne folie antywłamaniowe mogą wykazywać też właściwości przeciwsłoneczne, termoizolacyjne, a nawet antygraffiti.

Wróć do bloga