Z czego wykonuje się tabliczki informacyjne stojące?

Klienci szukający informacji o danym produkcie w sklepie, czy też interesant, szukający właściwego pokoju w urzędzie, mają ułatwione zadanie, jeśli w budynku (lub przed nim) rozmieszczone są tabliczki informacyjne. Prosta, stojąca tabliczka może znacząco poprawić zarządzanie ruchem też tam, gdzie tworzą się kolejki – np. na lotniskach czy przed wejściem na salę koncertową. Z jakich materiałów powinna być ona zrobiona, by poradziła sobie nawet przy intensywnej eksploatacji?

Trwałość przede wszystkim

Nasza firma oferuje tabliczki informacyjne wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów – elementów plexi i profili aluminiowych. Do wnętrza tabliczki wkłada się kartkę z wydrukiem (lub odręcznie wykonanym napisem), zabezpieczoną sztywną folią. Tak wykonana tabliczka jest bardzo stabilna i przewróci się dopiero wtedy, gdy ktoś ją naprawdę silnie potrąci. Jest też bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne. Kartka nie ulega zawilgoceniu, pozostaje więc cały czas czytelna i zachowuje swój schludny wygląd. Zamawiając tabliczki informacyjne dla swojej firmy lub urzędu, warto zastanowić się, czy lepiej sprawdzą się tabliczki jednostronne, czy dwustronne. Jeśli tabliczka ma informować o towarach znajdujących się na półce tuż za nią, model jednostronny będzie absolutnie wystarczający. W wielu miejscach, zwłaszcza tam, gdzie tabliczki odpowiedzialne są za organizację ruchu, lepiej sprawdzą się modele, na których treść można odczytać z obu stron.

Tabliczka a inne oznakowanie

Zamawiając tabliczki informacyjne, warto pamiętać o tym, że ich działanie dobrze jest wesprzeć dodatkowymi komunikatami. Jeśli tabliczki mają kierować do drzwi danej firmy, jej odnalezienie z pewnością ułatwią litery przestrzenne tworzące jej nazwę na elewacji budynku. W przypadku, gdy zadaniem tabliczek stojących jest skierowanie uczestników do wyjścia w danym obiekcie, warto rozważyć umieszczenie nad nim neonu z napisem EXIT. Jeśli z kolei tabliczka informuje o cenie i podstawowych cechach danego produktu, należy zadbać o to, aby klient miał łatwy dostęp do jego pełnego opisu. Nasza firma może przygotować tabliczki na indywidualne zamówienie klienta. Określając rozmiar tabliczek, warto wziąć pod uwagę to, czy treści w niej umieszczone pozostaną czytelne, oraz czy tabliczka postawiona w danym miejscu nie będzie zagrożeniem dla przechodzących obok ludzi.

Wróć do bloga