Z jakich elementów składa się konstrukcja typowej reklamy świetlnej?

Typowe reklamy świetlne to przede wszystkim kasetony świetlne. Mocowane trwale na fasadach budynków wyraźnie znakują dane miejsce w ciągu dnia i nocą. Wskazują wejście do sklepu, banku, kancelarii, czy na przykład gabinetu usługowego, ale też stanowią reklamę – dosłownie. Zachęcają przechodniów do wstępu, odwiedzenia konkretnego punktu. Jak są konstruowane kasetony świetlne?

Kasetony świetlne na metalowych profilach i blachach

Kasetony świetlne mogą mieć różny format i wymiar, przy czym ich konstrukcje generalnie zawsze łączy podstawa tworzona z metalowych profili i blach. Baza kasetonów świetlnych jest wykonywana z profili o różnej szerokości, głównie 10, 14, 16 lub 18 centymetrów. Poszczególne elementy są łączone za pomocą spawów w stabilne i wytrzymałe konstrukcje, do których można zamocować lica z różnych materiałów.

Lica kasetonów świetlnych

Lica standardowych, nowoczesnych kasetonów świetlnych, wykonywane są z reguły z mlecznej plexi, czyli szkła akrylowego, inaczej nazywanego szkłem organicznym. Szkło akrylowe może być też oczywiście przezroczyste, jednak przy wykonywaniu reklam lepszym wyborem jest mleczny materiał, który wykańczany jest grafiką z folii samoprzylepnej. To folia powstająca w procesie druku solwentowego lub jest wycinana za pomocą plotera; może być laminowana. Przez to kasetony świetlne są wyraziste i bardzo długo zachowują swój wygląd, materiał jest odporny na czynniki zewnętrzne, atmosferyczne, nie gromadzą się na nich zanieczyszczenia.

Kasetony świetlne i inne reklamy wykonywane na indywidualne zamówienie

Opisane przez nas elementy reklam to elementy bazowe. W praktyce wybór reklam świetlnych jest wyjątkowo szeroki, bo wszystko zależy od potrzeb. Projekty często są wykonywane na indywidualne zamówienie. Klient zgłasza się do nas ze swoim pomysłem, a my staramy się dobrać najlepsze rozwiązanie – od prostych kasetonów, które tworzą spójną całość, przez trójwymiarowe wizytówki z logo oraz nazwą firmy.

Wróć do bloga